Close
Type at least 1 character to search
Back to top

Stakarts Studios.

“ Dare of Spark. ”

Stüdyonun geçmişi stüdyonun kurucusu olan “Mustafa Kemal Karakaya”nın çizim eğitimi gördüğü yıllara dayanmaktadır. Eğitim gördüğü yıllarda bir tek hedefle yola çıkmıştır. “Yenilikçi fikirlere hayat vermek.” 

Sanata ve tasarıma her zaman ilgi duyan Mustafa Kemal Karakaya, profesyonel tasarım hayatına Erart Güzel Sanatlar Akademisi’nde çizim eğitimi görerek başlamıştır. Daha sonra eğitimini Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Endüstri Ürünleri Tasarımı okuyarak devam ettirmiştir.

Portfolyosunu çeşitli tasarım platformlarında “Art9Apple” adıyla sanatseverlerin beğenisine sunduktan sonra kurumsal isim değişikliğine giderek  “Stakarts Studios.” adı altında freelance olarak 2020 yılından beri hizmet vermektedir. 2022 yılında Türk Patent kurumuna başvurun olumlu sonuçlanmasıyla “Stakarts”  markası resmi olarak kurulmuş oldu. Bu kapsamda çeşitli işbirlikleri ile makine tasarımı, mobilya tasarımı, ürün tasarımı ve grafik tasarımı hizmetleri vermektedir. Stüdyonun merkez ofisi İstanbuldadır.

Misyon & Vizyon

“ Değerlerimiz ve hedeflerimiz. ”

• Müşterilerimizle, iş ortaklarımızla ve çalışanlarımızla bir ekip olmak. Saygı, sevgi ve dostluk bağları kurmak.
• Şirketimizin kültürünün ve itibarının kişisel kazançlardan önde geldiğini bilmek ve buna uygun ilişkiler kurmak.
• Faaliyet gösterdiğimiz bütün sektörlerde yaptığımız işi en iyi şekilde yapmaya çalışmak ve hakkını vermek.
• Sorunun değil, çözümün bir parçası olmak. Karmaşadan ve prosedürden uzak durarak basit ve etkili çözümler sunmak.
• Yaşanılan olumlu yada olumsuz bütün deneyimleri tecrübe olarak görüp ilerisi için önümüzde bir yol gösterici saymak.
• Yerinde durmanın geriye gitmek olduğunu bilerek değişime ve gelişime açık olmak. Zorluklarda dahi sürekli ileriye gitmek.

• Şirketimizin aile yapısını bozmadan kaynaklarımızı ve iş gücümüzü arttırmak ve gelecek nesillere aktarmak.
• Şirket olarak büyürken mütevazılıktan, doğru ve karakterli duruştan asla ödün vermemek.
• “Stakarts Studios”u gerek çalışma stilimizle, gerek insan ilişkilerimizle yurt içinde ve yurt dışında örnek alınacak markalarından biri haline getirmek.
• Ülkemizi faaliyet gösterdiğimiz bütün sektörlerde yurtdışında gururla temsil etmek.
• Yaptığımız bütün işlerde kaliteden ve prensiplerimizden ödün vermeden yaptığımız işi üst noktalara taşımak.
• Sanatı, bilimi ve teknolojiyi takından takip ederek yaptığımız bütün işlere olabildiğince entegre etmek.
• Genç istihdamı arttırmak ve bütün tecrübelerimizi genç arkadaşlarımıza olabildiğince aktarmak.
• Ülkemizde ve dünyada insanlara örnek teşkil edecek sosyal sorumluluk projelerinde yer almak.

Mustafa Kemal Karakaya

Endüstriyel Tasarım/ Grafik Tasarım/ Web Tasarım ve Kodlama

❶1999’da, İstanbul-Bahçelievler’de doğdum. İlköğrenimimi 2013 yılında Bahçeşehir Süleyman Demirel İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimimi 2017 yılında Recep Güngör Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Lise eğitimime devam ederken Erart Güzel Sanatlara Hazırlık Akademisi’nde karakalem çizim eğitimi aldım. Sınav sisteminin değişmesi ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinin özel yetenek sınavıyla öğrenci alımını durdurması sonucu, 1 sene daha hazırlanarak sayısal puan türüyle Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümü kazandım. İngilizce hazırlık eğitimi ve 1. sınıfın ardından sınıf birincisi olarak
onur belgesi almaya hak kazandım. Ardından Selçuk Üniversitesi, Endüstriyel Tasarım bölümüne yatay geçiş yaptım. Aynı zamanda şu anda Anadolu Üniversitesi, Web Tasarım ve Kodlama bölümünde de eğitime devam etmekteyim.

❷ 2020 yılında “Stakarts Studios” adıyla freelancer olarak çalışmaya başladım. Daha sonra tasarım ve kodlaması üzerinde çalıştığım “www.stakarts.com”u kurdum. Endüstriyel tasarım, web tasarım ve grafik tasarıma yönelik olarak hazırlamış olduğum çalışmaları internet sitem üzerinden yayımlamaya başladım. Aynı zamanda sanat, tasarım ve tasarım tarihi üzerine yazmış olduğum makaleleri de internet sitem üzerinden paylaşmaktayım.

❸ Kendi imkanlarımla almış olduğum 3D printer makinesi ile birlikte tasarımlarımı hayata geçirmeye başladım. Daha sonra bu tasarımları internet sitemin mağaza bölümü üzerinden ve online alışveriş siteleri üzerinden satmaya başladım.

❹ KOSGEB’in girişimcilik eğitimi üzerine verdiği eğitimi başarı ile tamamlayarak sertifika almış bulunmaktayım. Bununla birlikte KOSGEB’in girişimcilere yönelik desteklediği şirket kurma sürecini takip etmekteyim. ODTÜ’nün Bilgeiş platformunda “Katı Cisim Modelleme – FreeCAD, Photoshop’un Temelleri ve Photoshop’un Temelleri 2” sertifika programlarında sertifika almaya hak kazandım. İstanbul İşletme Enstitüsünde “Kullanıcı Deneyimi Tasarımı (UX Design)” eğitimi alarak sertifikalandırma programını başarıyla bitirdim.

❺ 2021 yılında İstanbul Üniversitesi Grafik Tasarımı bölümüne başladım. Ardından Linkedin üzerinden benimle iletişime geçen bir firma için daha önceden yurtdışından ithal edilen çorap örme makinelerinin Türkiye’de tasarlanıp üretilmesi için çalışmaya başladım. Projede makinenin endüstriyel tasarımını ve ardından reklam filmini oluşturdum. Süreç üretime doğru hazırlanmaktadır. Tasarımlarımı oluşturduğum stüdyomu markalaştırmak için Türk Patent kurumuna marka tescili başvurusunda bulundum. Bütün aşamaları sorunsuzca geçti. 2022 yılı itibari ile Stakarts markasının kurucusu oldum.

Sertifikalar

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi

Sertifika Kodu: KSB012021U149G145645E

UDEMY Rhinoceros Eğitimİ

Sertifika Kodu: UC-76620055-a495-4ec1-a4fb-fb10de01d8ad

3 Boyutlu Yazıcı Teknolojisine Giriş

Sertifika Kodu: 1da54fb0-e995-11eb-ba9f-d7af9ff98fd6

Katı Cisim Modelleme - FreeCAD

Sertifika Kodu: b8628e00-e958-11eb-839c-c951ab67cdd2

Photoshop’ın Temelleri

Sertifika Kodu: 305d7410-efa9-11eb-aab8-d7fc121b4675

Photoshop’ın Temelleri-2

Sertifika Kodu: 4df0f930-efa8-11eb-a86e-3da502323778

Success Principles

Sertifika Kodu: a35d6e3cfdc1c9d581115ce32d420d43

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı (UX Design) Eğitimi

Sertifika Kodu: 4df0f930-efa8-11eb-a86e-3da502323778

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email